SATINALMA
ÇÖZÜMLERİMİZ
HARMONYERP SATINALMA
Satın alma sürecine doğrudan ya da dolaylı olarak taleplerin toplanmasını, toplanan taleplerin bütçe yönetimi ile sorgulandıktan sonra uygun olanların Satınalma departmanına aktarılarak tekliflendirilmesini ve tüm satın alma sürecinin iş akışına bağlı olarak onay mekanizmaları ile birlikte yönetilmesini sağlayabilirsiniz. HarmonyERP Satın Alma Yönetimi talep yönetimi ile başlayan, teklif yönetimi, sipariş ve irsaliye – fatura süreçlerinin yönetimini kapsayan bütünleşik bir satın alma sürecine sahiptir.
Hızlı Ve Kolay Teklif Hazırlanabilen Yapı
Hızlı Ve Kolay Teklif Hazırlanabilen Yapı Kullanıcı dostu arayüzü ve kullanım kolaylığı ile sipariş ve teklifleri kolayca aktarabilir yada satırsal bazda girebilirsiniz. Program üzerinde satırsal bazda teklif ve sipariş girilebildiği gibi MRP üzerinden belirlenen ihtiyaçlarında kolayca aktarımı yapılabilir. Ayrıca Microsoft Exel ve Libre Office ile Programa teklif ve sipariş aktarılabilir.
Kolay İzlenilebilirlik Ve Şeffaf Yapı
Teklif ve Siparişte ID’li yapı ile siparişin tekliften satınalma kabule kadar olan süreçte tek bir ID ile takip edilebilmesini sağlar. Bu sayede teklif ve siparişin durumunu kolayca takip edebilmeye olanak sağlanır.
Kullanıcı Bazlı Bütçe Kontrolü Yapabilme
Sipariş oluşturabilme, Sipariş onayı, Sipariş Kabul işlemleri belirlenen fiyat sınırına göre kullanıcılara tanımlanır. Kullanıcılar tanımlanan bu değerlerle işlem yapabilme yetksine sahip olur.
Departmanları Arası Bağımsız Satınalma Talebi Oluşturabilme
Firmanın farklı departmanlarındaki kullanıcılar kolayca Satınalma talepleri oluşturabilir. Bu talepler değerlendirilerek teklif ve siparişe dönüştürülebilir.
Fiyat kodlu ya da tedarikçi bazlı fiyat listesi tanımlayabilme
Satınalma malzemeleri için fiyat listesi oluşturabilirsiniz. Bu fiyat listeleri Tedarikçi firmaya bağlı bir fiyat listesi ya da Tanımlanan bir fiyat başlığı ile programa kaydedilebilir.
Detaylı Çıktı Alınabilen Form Yapısı
Teklif ve Sipariş menülerinde içeriklere ait tüm veriler çıktı formunda gösterilebilir. Bu formlar kullanıcınında yetkisi dahilinde düzenleme yapılabilir bir yapıdadır.
Onay Sürecine Bağlı Olarak Sipariş Verebilme
Programda bulunan paremetrik yapı sayesinde oluşturulan satınalma siparişleri onay yetkisi olan kullanıcılara sunulur. Siparişin onaylanması ile sipariş resmiyet kazanır.
Süreçler Arasında Mail İle Bilgilendirme
Teklif ve Siparişlere ait bilgiler otomatik mail sistemi ile kullanıcılara gönderilir. Seçilen olaylar(onay maili atma, sevkiyat personeline mail atma v.b) zaman aralığı ile otomatik mail gönderimi yapılır.
Barkodlu Kabul
Satınalma kabul ekranlarında Barkod ile kabul yapılabilir. Barkodlu kabul ekranı ile Satınalma verileri barkod okuyucu yardımıyla otomatik sisteme işlenir.