GİZLİLİK POLİTİKASI

Mobil Uygulamalar Gizlilik Politikası

           15 Ekim 2018


Kurumsal Yazılım olarak kullanıcılarımızın gizliliğini koruma ve bu kullanıcılardan elde ettiğimiz kişisel verileri özen ve saygı göstererek kullanma ilkesine bağlı kalmaktayız. Genel prensip olarak, size en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için makul düzeyde gerekli olandan daha fazla bilgi toplamamaktayız.

Mobil uygulamalarımız aracılığıyla toplanan kişisel verilerin işlenmesi amacıyla bağlı ortakların ya da itibarlı üçüncü tarafların hizmetlerini kullanabilir. Uygulamamızı kullanarak bu Gizlilik Politikasında açıklanan uygulamaları kabul etmiş olursunuz.

1. Bu Gizlilik Politikası Hakkında

1.1. Bu gizlilik politikasında (“Gizlilik Politikası”) uygulamamızı kullandığınızda hakkınızdaki verilerin nasıl toplandığı, kullanıldığı ve Kurumsal Yazılım tarafından nasıl paylaşıldığı açıklanmaktadır. Bu gizlilik politikası Kurumsal Yazılım verileriniz söz konusu olduğunda veri kontrolcüsü sıfatıyla hareket ettiği durumlarda geçerlidir. Uygulamamızdaki veri işleme amaç ve yollarını belirlememiz bunlardan birisidir.

1.2. Bu Gizlilik Politikası kullanım koşullarımıza ve diğer politikalarımıza ek olarak geçerlidir. Kullanım Koşulları ve bu Gizlilik Politikası arasında bir uyuşmazlık olması durumunda bu Gizlilik Politikası esas alınır.

2. Hakkımızda

2.1. HarmonyERP, Kurumsal Yazılım ve Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne ait bir uygulama olup , Ticaret Odası’na 16331 sicil numarasıyla kayıtlıdır ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nde belirtildiği üzere veri kontrolcüsüdür. Kurumsal Yazılım’in kayıtlı ofisi Sakarya Üniversitesi Teknopark Binası D Blok. No: 204   Esentepe Kampüsü Serdivan / SAKARYA Türkiye adresindedir.

3. Ne tür bilgiler topluyoruz?

3.1. Uygulamamızı kullandığınızda Kurumsal Yazılım sizden belirli bilgileri toplar. Hangi cihazda kullandığınız dahil olmak üzere uygulamamızı nasıl kullandığınızla ilgili olan bu bilgiler, kendi sistemimiz üzerinden görüntülenebilir. 

Uygulamamızı kullandığınızda diğerleriyle birlikte aşağıdaki bilgileri toplarız:

• Cihaz tanımlayıcınız ve IP adresiniz,
• Demografik bilgiler (ülkeniz gibi),
• Çeşitli teknolojilerle toplanan bilgiler,
• Daha iyi bir uygulama deneyimi için platformumuza kayıt olmayı seçtiğinizde sizden kullanıcı adı, e-posta adresi ve sağlamayı seçtiğiniz tüm bilgileri topluyoruz,
• Sizden aldığımız diğer bilgiler, örneğin e-postalarınız, sorularınız gibi bize gönderdiğiniz ve uygulama ile ilgili bizimle paylaşılan diğer mesajlar ve bilgiler,
• Uygulama içersindeki sorularınız ve yorumlarınız,
• Uygulama içinde paylaştığınız bilgiler,

4. Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?

4.1. Siz uygulamayı kullanırken, hakkınızda sahip olduğumuz bilgileri şu amaçlar için kullanıyoruz:

• Uygulamayı teknoloji noktasında sürekli olarak geliştirmek;
• Uygulama geçmişinizi saklamak;
• Yardım ve destek hizmetleri sunmak;
• Dolandırıcılığı ve suçu önlemek;
• Yasal yükümlülükleri ve vergi yükümlülüklerini yerine getirmek;

4.2. E-posta adresiniz şu amaçlar için kullanılabilir:

• hizmet e-postaları (güncellemeler, yeni tasarım, yeni özellikler, vb.);
• kullanım koşullarımızın ihlalinin bildirilmesi gibi yönetim amaçları;

4.3. HarmonyERP Uygulaması verileri firmaların kendi serverlarında tutulur. Serverlarında kurulu web service aracılığı ile işlemler yapılır.

4.4. Kişisel verileriniz, HarmonyERP uygulamasını kullanımınız için gereken süre boyunca bu Gizlilik Politikası’nda açıklanan amaçlar doğrultusunda saklanacaktır. 

5. Hangi iş ortakları verilerinize erişebilir?

5.1. Analiz İş Ortakları

Kurumsal Yazılım, uygulamanın kullanımına ilişkin bilgiler (“Kullanım Verileri”) toplamak için analiz iş ortaklarından yararlanmaktadır. Bu analiz iş ortakları IP adresiniz, coğrafi konumunuz, işletim sistemi ve uygulamayı nasıl kullandığınızla ilgili diğer bilgileri içerebilecek Kullanım Verilerini işler. Bu veriler, uygulamanın kullanımını analiz etmek, yanı sıra uygulamayı ve ilgili hizmetleri geliştirilmek için kullanılır. Analiz iş ortaklarımız, Kullanım Verilerine ilişkin veri işleyicisi olarak görevlendirilecektir. Kullanım Verilerini işlemenin yasal dayanağı, meşru menfaattir.

5.2. Müşteri Desteği İş Ortakları

Kurumsal Yazılım olarak kullanıcılarımıza müşteri destek hizmetleri sunmak için üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları kullanıyoruz. Bu iş ortaklarıyla iletişim içerikleri, IP adresi, e-posta adresi ve kullanıcı adı (“Yazışma Verileri”) gibi kişisel verileri paylaşabiliriz. Yazışma Verileri; sizinle iletişim kurmak, kullanıcıları engellemek, e-posta adreslerini değiştirmek, hesapları yeniden etkinleştirmek veya engellemek, uygulama içi ürünleri eklemek ya da kaldırmak ve diğer müşteri destek hizmetlerini sunmak gibi amaçlarla Kurumsal Yazılım ve iş ortakları tarafından işlenebilir. Yazışma Verilerini işlemenin yasal dayanağı, sunulan hizmete bağlı olarak meşru menfaat veya kullanıcılardan alınan izindir.

5.3. İş ortağı ağları

Kurumsal Yazılım, uygulamanın olabildiğince çok sayıda kullanıcıya ulaşması için Uygulamanın dağıtımını yapmamıza yardımcı olan iş ortağı ağ sağlayıcıları kullanabilir.

5.4. Geliştiriciler

Uygulama piyasaya çıktıktan sonra kullanıcılara en iyi uygulama deneyimini sunmak için uygulamamızı sürekli olarak gözleyecek ve iyileştireceğiz. Bu nedenle geliştiriciler bilgilerinizi görebilir ve bilgilerinize erişebilir, fakat bu bilgileri yalnızca uygulamayı iyileştirmek için kullanırlar. Bu verilerin işlenmesinin yasal dayanağı sözleşmeden doğan gerekliliklerdir.

5.5. Diğer

Yasalar gerektirdiğinde veya bir hukuk mahkemesi gerekli gördüğünde diğer taraflara bilgi sağlayabiliriz.

6. Haklarınız

6.1. Kişisel verileriniz, Kurumsal Yazılım ve iş ortakları tarafından saklanabilir. Yürürlükteki veri koruma kanunlarının sağladığı durumlarda, sizin hakkınızda sakladığımız kişisel verilere erişme, bu verileri düzeltme ve silme, kişisel verilerinizin işlenmesini kısıtlama veya bu verilerin işlenmesine itiraz etme hakkınız vardır. Kişisel verilerinizin işlenmesinin yasal dayanağı sizin verdiğiniz izindir ve izninizi istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

6.2. Bu haklarınızdan yararlanmak isterseniz talebinizi ayrıntılı biçimde ifade ederek (bilgi taleplerinin kötüye kullanımını önlemek için) Kurumsal Yazılım’in kayıtlı ofisi Sakarya Üniversitesi Teknopark Binası D Blok. No: 204   Esentepe Kampüsü   Serdivan / SAKARYA Türkiye adresine yazılı başvuru yapabilir veya kurumsal@kurumsalyazilim.com adresine talebinizi içeren bir e-posta gönderebilirsiniz.

6.5 Kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, kurumsal@kurumsalyazilim.com adresinden Veri Koruma Yetkilimize e-posta gönderebilirsiniz. 

7. Güvenlik

7.1. Kurumsal Yazılım, yetkisiz erişimi önlemeye yardımcı olmaya, veri güvenliğini sağlamaya ve uygulamaya ilişkin topladığımız bilgileri doğru biçimde kullanmaya yönelik gerekli önlemleri uygulamaktadır.

7.2. Kişisel verilerinize erişimi kısıtlayan gizlilik seçenekleri sunmamıza rağmen hiçbir güvenlik önleminin kusursuz ve etkisiz hale getirilemez olmadığını lütfen unutmayın. Uygulamada yer alan gizlilik ayarlarının veya güvenlik önlemlerinin aşılmasından sorumlu değiliz.

8. Çeşitli Hususlar

8.1. Gizlilik Politikamızı değiştirme hakkımız saklıdır. Değişiklikler yayınlanma anından itibaren geçerli olacaktır, bu yüzden bildiklerinizin en güncel sürüm olup olmadığını düzenli olarak kontrol edin.

8.2 Uygulamamızın üçüncü bir tarafa devri halinde, bu Gizlilik Politikası uyarınca hakkınızda topladığımız tüm kişisel bilgileri bahsi geçen üçüncü tarafa aktarabiliriz. Bu durumda, tarafımıza e-posta adreslerini iletmiş olan kullanıcılar kendilerine ilişkin bilgiler aktarıldığında ve bilgiler farklı bir gizlilik politikasına tabi hale geldiğinde bilgilendirilecektir.

8.3 Bu Gizlilik Politikası, Türkiye yasalarına tabi olacak ve Türkiye mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine sunulacaktır.

Her türlü sorunuzu veya talebinizi kurumsal@kurumsalyazilim.com adresine e-posta yoluyla iletebilirsiniz.